Jak odbudowuje się zęby po leczeniu kanałowym?

Home / FAQ / Jak odbudowuje się zęby po leczeniu kanałowym?

Jak odbudowuje się zęby po leczeniu kanałowym?

In

W zależności od stopnia zniszczenia korony zęba można wyróżnić kilka sposobów wypełnienia ostatecznego. Jeżeli utrata tkanek twardych nie jest zbyt duża to można wykonać klasyczne wypełnienie kompozytowe, bardzo estetyczne, w kolorze zęba.

Często zdarza się, że utrata tkanek twardych jest na tyle duża, że wypełnienie nie utrzyma się w ubytku. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie typu inlay lub onlay –  Są to wypełnienia kompozytowe lub porceloanowe wykonywane w laboratoriach dentystycznych na podstawie pobranego od pacjenta wycisku. Są bardzo trwałe, wysoce estetyczne,  idealnie dopasowane do warunków zgryzowych pacjenta, doskonale odbudowują ściany styczne zębów.

Kiedy dochodzi do sytuacji, że zniszczenia zęba są na tyle duże, że nie utrzyma się w nim wypełnienie kompozytowe, ani onlay czy inlay to najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego z koroną ceramiczną. Jest to bardzo estetyczne uzupełnienie o wieloletniej trwałości. (Więcej na temat uzupełnień protetycznych  znajdziecie Państwo w zakładce protetyka).